



| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.1 pF |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1.4 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Manufacturer Package Identifier | SOT26 (SC74R) |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Peak Pulse Current | 45 A |
| Number of Channels | 4 |
| Breakdown Voltage | 4.5 V |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 6 V |
| Peak Pulse Power | 180 W |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 3 pF |
Stock: 584
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12422
Ext.Price$0.12422
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12422 | $0.12422 |
| 10 | $0.11110 | $1.11100 |
| 50 | $0.09936 | $4.96800 |
| 100 | $0.08825 | $8.82500 |
| 500 | $0.07838 | $39.19000 |
| 1000 | $0.07493 | $74.93000 |
| 3000 | $0.07164 | $214.92000 |
| 5000 | $0.06782 | $339.10000 |
